Ndërlidhjet

JERUSALEM


Grupi militant islamik, Hamas ka fituar në zgjedhje në qytetin Qalqiliya të Bregut Perëndimor dhe ka gjasë që të fitoj edhe në Rafah të Rripit të Gazës, kanë thënë zyrtarë palestinezë të zgjedhjeve. Megjithatë, sipas rezultateve të para, lëvizja Fatah e liderit Mahmoud Abbas ka fituar në 52, ndërsa Hamasi në 30 njësi votuese.
XS
SM
MD
LG