Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku shtatë policë irakianë janë vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur në qytetin irakian të Tikritit. Ky sulm është i fundit në valën e sulmeve që kanë pasur si cak forcat irakiane të sigurisë dhe që kanë shkatuar mbi 100 viktima vetëm në ditët e fundit.
Policia irakiane gjatë ditës ka gjetur kufomat e 14 burrave, të cilët ishin ekzekutuar me armë zjarri.
XS
SM
MD
LG