Ndërlidhjet

BISHKEK


Ankaraja mbështet udhëheqjen e re në Kirgizi dhe shpreson se zgjedhjet parlamentare të korrikut do jenë të lira dhe të ndershme, ka deklaruar ministri i jashtëm i Turqisë Abdullah Gul në kryeqytetin e Kirizisë, Bishkek. g
Vizita e Gul vjen pas protestave popullore që rrëzuan presidentin Akajev, derisa ai ka kërkuar që Turqia të shërbejë si model për vendet e Azisë Qëndrore.
XS
SM
MD
LG