Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 njerëz u vranë dhe mbi 40 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një makine bombë në tregun e qytetit irakian të Suvarasë.
Gjatë ditës në incidente të tjera janë vrarë së paku shtatë policë irakianë dhe tetë të tjerë u plagosën. Ndërkaq forcat irakiane të sigurisë kanë gjetur në veri të Bagdadit kufomat e 14 burrave.
XS
SM
MD
LG