Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti rus ka shprehur mbështetje për kërkesën e Gjermanisë që të ketë një vend të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Putin për mediat gjermane ka thënë se Gjermania ka bërë shkpëutjen nga e kaluar naziste dhe ka krijuar mekanizma që do parandalonin përsëritjen e tragjedive të së shkuarës.
XS
SM
MD
LG