Ndërlidhjet

NJU JORK


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore tha se liderët botërorë duhet bërë çmos për ta penguar Korenë e Veriut që të kryejë testime bërthamore.
Mohamed ElBaradei tha se testet e tilla do të kishin "pasoja katastrofike politike dhe ambientaliste".
Paralajmërimet e tij u bënë pas raporteve më të reja se Koreja e Veriut për herë të parë përgatitet të testojë një armë bërthamore.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scot McClellan tha se çfarëdo testi bërthamor nga Koreja e Veriut do të paraqesë "akt provokues".
XS
SM
MD
LG