Ndërlidhjet

RIGA


Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Laura Bush, vizitoi sot Memorialin e Holokaustit, në Malin Rumbulla në Letoni, ku nazistët kanë masakruar 25 mijë hebrej, në nëntor dhe dhjetor të vitit 1941. Zonja Bush shoqërohej edhe nga presidentja e Letonisë, Vaira Vike-Freiberga.
XS
SM
MD
LG