Ndërlidhjet

MOSKË


Ndërkohë që në Moskë po bëhen përgatitje për shënimin e 60 vjetorit të përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, ku pritet të marrin pjesë mbi 50 udhëheqës botërorë, presidenti rus Vladimir Putin, zbuloi sot një Memorial të Madh kushtuar fitores së ushtrisë sovjetike, në një kodër, në jugperëndim të kryeqytetit. "Trimëria, vendosmëria dhe uniteti i popujve të vendit tonë, u bë forca kryesore që e mundi fashizmin", tha Putin, gjatë ceremonisë.
XS
SM
MD
LG