Ndërlidhjet

BAGDAD


Ambasada amerikane tha se në qendër të Bagdadit kanë shpërthyer dy vetura bombë, si pasojë e të cilave, janë vrarë të paktën 20 njerëz, dhe plagosur mbi 30 të tjerë. Përgjegjësinë për njërin sulm e ka marrë krahu i Al-Qaed-as në Irak, thuhet në një deklaratë të lëshuar në internet.
XS
SM
MD
LG