Ndërlidhjet

MOSKË


Në Moskë sot mbahet një takim i përfaqësuesve grupit, që është i angazhuar në zbatimin e Planit të Paqes për Lindjen e Mesme. Në këtë grup bëjnë pjesë, Shtetet e Bashkuara, Kombet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Rusia. Pritet që në këtë takim do të marrë pjesë edhe sekretari i përgjithashëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan. Ai dhe shumë liderë të tjerë botërorë do të marrin pjesë në manifestimin e nesërm në Moskë, me rastin e shënimit të 60 vjetorit të përfundimit të Luftës së dytë Botërore në Evropë.
XS
SM
MD
LG