Ndërlidhjet

BERLIN


Mijëra njerëz në Berlin gjatë natës kanë protestuar kundër ekstremizmit të krahut të djathtë. Organizatorët kanë shprehur shqetësim për dhunë të mundshme më vonë gjatë ditës kur mbahet marshi neonazist afër Portës së Brandenduburgut dhe nga manifestimet e së majtës ekstreme. Është raportuar se se afro 6 mijë policë të njësive të specializuara janë ftuar për ti parandaluar përleshjet eventuale ndërmjet palëve.
XS
SM
MD
LG