Ndërlidhjet

SEUL


Rusia po bën thirrje për rifillimin e bisedimeve gjatë-palëshe mbi programin e armëve bërthamore të Koresë së Veriut. Mediat verikoreane e kanë cituar ambasadorin rus në Penian, Andrei Karlov, të ketë thënë se bisedimet do të ndihmonin për zgjidhjen e problemit dhe për përmirësimin e gjendjes ekonomike e të sigurisë në Korenë e Veriut.
XS
SM
MD
LG