Ndërlidhjet

MOSKË


Një grup njerëzish u mblodhën sot në Mirni të Siberisë, për të zbuluar statujën e re të diktatorit sovjetik Joseph Stalin. Zyrtarë lokalë dhe mijëra vendas morën pjesë në ceremoninë e rastit, në republikën lindore të Siberisë, Yakutia-Sakha. Statuja e re është treguesi më i fundit për popullaritetin e Stalinit në mesin e rusëve.
Ish-udhëheqësi sovjetik, Mikhail Gorbachev, tha sot se "nuk mund të ketë falje për Stalinin".
XS
SM
MD
LG