Ndërlidhjet

MOSKË


Kancelari gjerman Gerhard Schroder i ka kërkuar falje Rusisë për vuajtjet e shkaktuara nga regjimi nazist dhe aleatët e tij gjatë Luftës së Dytë Botërore.
Në një intervistë dhënë gazetës Komsomolskaya Pravda, udhëheqësi gjerman tha se asnjë vend s'e ka paguar aq shtrenjtë çmimin e fitores ndaj Gjermanisë së Hitlerit, sikurse popujt e Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG