Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se dy ushtarë amerikanë dhe 12 militantë afganë janë vrarë në përleshjet me kryengritësit në Afganistanin lindor.
Deklarata thotë se forcat amerikane kanë vepruar dje në provincën Laghman në bazë të informatave mbi vend-ndodhjen e kryengritësve, kur përleshja me rreth 25 kryengritës ndodhi në veri të Jalalabadit.
XS
SM
MD
LG