Ndërlidhjet

JERUSALEM


Përleshje kanë shpërthyer sot ndërmjet policisë dhe demonstruesve palestinezë në Jerusalemin lindor, pasi autoritetet e Izraelit i kufizuan hyrjet në xhaminë e Qytetit të Shenjtë.
Një zyrtar i policisë izraelite tha se qindra demonstrantët u përpoqën ta bllokojnë trafikun, prandaj policia ishte e detyruar të ndërhyjë për ti shpërndarë protestuesit.
XS
SM
MD
LG