Ndërlidhjet

MOSKË


Përfaqësues të Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Evropian, Kombeve të Bashkuara dhe Rusisë, janë takuar sot në Moskë për të diskutuar mbi avansimin e procesit të paqes në Lindjen e Mesme. Në një deklaratë të ministrisë së jashtme ruse thuhet se pjesëmarrësit po diskutojnë për kushtet e tërheqjes së forcave izraelite nga Rripi i Gazës dhe pjesë të Bregut Perëndimor.
XS
SM
MD
LG