Ndërlidhjet

BERLIN


"Gjermania duhet t'i ketë parasysh viktimat e saj në Luftën e Dytë Botërore, por asnjëherë nuk duhet ta shohë veten si viktimë të atij konflikti", ka thënë kryeministri britanik, Tony Blair. Ai i deklaroi gazetës gjermane "Bild" se Gjermania ishte përgjegjëse për shpërthimin e Luftës, dhe se tash "të gjithë ne duhet të jetojmë me pasojat" e saj.
Blair tha se Evropa nuk duhet të harrojë se krimet kundër njerëzimit mund të shfaqen edhe në vende tjera të botës.
XS
SM
MD
LG