Ndërlidhjet

LUBJANË


Kreu i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian, Dimitrij Rupel, ka nderuar viktimat e Luftës së Dytë Botërore, dhe tha se evropianët mund të jenë krenarë për bashkimin e Evropës. Përmes një deklarate, Rupel, ka thënë se OKB-ja, Bashkimi Evropian, OSBE-ja dhe organizatat tjera, janë formuar me qëllim që krimet e tilla si gjatë Luftës së Dytë, të mos përsëriten më kurrë.
XS
SM
MD
LG