Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se Irani mund të përballet me "pasoja" nëqoftëse i vazhdon aktivitetet e pezulluara për pasurimin e uraniumit.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Tom Casey megjithate nuk përcaktoi çfarë hapash mund të ndërmarrin Shtetet e Bashkuara dhe aleatët evropianë.
Më parë zyrtarët amerikanë dhe të BE-së kanë thënë se çështja e Iranit mund të dalë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG