Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës takohen sot me drejtuesit më të lartë të Serbisë në takimin me të ashtëquajturin Këshilli për Kosovën, të krijuar nga qeveria serbe. Takimi do drejtohet nga kryeminsitri serb Koshtunica, dhe sipas qeverisë do të përqëndrohet në proçesin e kthimit të të zhvendosurve.
Ndërsa Oliver Ivanoviq, një nga drejtuesit e serbëve të Kosovës ka thënë se do diskutohet dhe mundësia e kthimit në institucionet e Kosovës.
XS
SM
MD
LG