Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës u takuan sot me drejtuesit më të lartë të Serbisë në takimin me të ashtëquajturin Këshilli për Kosovën, të krijuar nga qeveria serbe. Takimi u drejtua nga kryeminsitri serb Koshtunica, dhe sipas qeverisë u përqëndrua në proçesin e kthimit të të zhvendosurve. Koshtunica ka deklaruar se së shpjeti do dalin me një plan të detajuar për kthimin.
XS
SM
MD
LG