Ndërlidhjet

STRASBURG


Presidenti afgan Hamid Karzai, gjatë një fjalimi në Parlamentin Evropian, ka falenderuar vendet evropiane për kontributin e tyre në misionin paqeruajtës në Afganistan.
Karzai do qëndrojë dhe në Bruksel ku do takohet me drejtuesit më të lartë të NATO-s dhe Bashkimit Evropian, derisa ky turne i tij përfshin dhe një vizitë në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG