Ndërlidhjet

BAGDAD


Pesë sulme vetvrasëse kanë ndodhur brenda një ore në Irak, duke vrarë mbi 50 njerëz dhe duke plagosur shumë të tjerë.
Vetëm nga sulmi në Tikrit, pranë një tregu ku njerëzit presin të gjejnë punë, u vranë 28 veta e u plagosën mbi 60 të tjerë.
Burimet ushtarake amerikane kanë bërë të ditur se po përballen me rezistencë të madhe në rajonin e Anbarit, ku rebelët janë të paisur mirë ushtarakisht.
XS
SM
MD
LG