Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 72 njerëz janë vrarë dhe mbi 200 të tjerë janë plagosur në një numër sulmesh në Irak.
Grupi militant ushtria e Ansar al-Suna përmes një deklarate në internet ka marrë përsipër sulmet.
Ndërkaq mbi 1'000 trupa amerikane janë përballur me rezistencë të pazakontë të militantëve në rajonin e Anbarit, gjatë një operacioni katër ditor. Tre ushtarë amerikanë dhe rreth 100 militantë janë vrarë në këto luftime.
XS
SM
MD
LG