Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, ka deklaruar se mbetet mik me homologun e tij rus, Vladimir Puitn, pavarësisht mosmarrëveshjeve në disa çështje.
Duke folur para mediave, pas përfundimit të turneut evropian, ku përfshihej dhe vizita në Moskë, Bush tha se Rusia nuk është armiku i Amerikës, por miku i saj.
"Është e dukshme se kemi dallime në qëndrime për një numër çështjesh, por nuk kemi dallime sa i përket synimit tonë për të punuar së bashku për paqen", tha Bush.
XS
SM
MD
LG