Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i mbrojtjes i Maqedonisë, Jovan Manasievski, i cili ka qëndruar sot për një vizitë në Prishtinë, është takuar me shefin e UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, dhe kryeministrin Bajram Kosumi. Në fokus të bisedimeve ndërmjet tyre, ishte bashkëpunimi dypalësh dhe çështjet aktuale në rajon.
XS
SM
MD
LG