Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka deklaruar se mbetet mik me homologun e tij rus, Vladimir Putin, pavarësisht mosmarrëveshjeve në disa çështje.
Duke folur para mediave, pas përfundimit të turneut evropian, ku përfshihej dhe vizita në Moskë, Bush tha se Rusia nuk është armiku i Amerikës. "Rusia nuk është armiku ynë, por është një vend mik. Dhe është me rëndësi që ne punojmë bashkë për të arritur paqen. Është e qartë se kemi dallime në çështje të ndryshme, por nuk kemi dallime sa i përket punës së përbashkët për paqen", tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG