Ndërlidhjet

BAGDAD


Një veturë bombë ka shpërthyer sot pranë një tregu dhe një xhamie në Bagdad, duke vrarë të paktën 12 vetë dhe plagosur, mbi 50 të tjerë.
Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar për rritje të numrit të sulmeve në Irak, nga 30 deri në 40, në ditë, në muajt shkurt e mars, në rreth 70, gjatë majit. Si pasojë e këtyre sulmeve, rreth 400 irakianë janë vrarë gjatë dy javëve të fundit.
XS
SM
MD
LG