Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti i XVI-të tha se dëshiron të vendosë marrëdhënie diplomatike me ato vende që nuk kanë lidhje formale me Vatikanin, duke iu referuar, sidomos Kinës. Papa është takuar sot me ambasadorët e akredituar në Vatikan dhe u ka thënë atyre se është i hapur për dialog ndërmjet shteteve, pasi ai vetë është gjerman i cili i ka vuajtur pasojat e Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG