Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i përgjithshëm i Natos, Jaap de Hoop Scheffer ka thënë sot në Prishtinë se "bisedimet politike ndërmjet Prishtinës e Beogradit duhet të fillojnë" dhe ka shtuar se "ato duhet të jenë bisedime më shumë se sa vetëm për çështje teknike". Zoti Scheffer është shprehur se ky dialog politik është pjesë e përmbushjes së standardeve. Gjatë vizitës në Kosovë, sekretari i përgjithshëm i aleancës veriatlantike shoqërohej edhe nga anëtarët e Këshillit të Natos.
XS
SM
MD
LG