Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA bëri të ditur sot se ligjvënësit po përgatiten të debatojnë vendimin për t'ju dhënë fund bisedimeve bërthamore me Britaninë, Francën dhe Gjermaninë. Agjencia njoftoi se kjo do të jetë çështja kryesore në sesionin parlamentar të së dielës. Ajo citoi deputetin Kazem Jalali të ketë thënë se bisedimet me evropianët do të dështojnë dhe se Irani është duke humbur kohë.
XS
SM
MD
LG