Ndërlidhjet

XHAKARTË


Një tërmet i fuqishëm nënujor i ka goditur brigjet e ujdhesës Sumatra në Indonezi. Agjencia Meteorologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë, tha se dridhja ishte 6.9 shkallë të Rihterit.
Nuk ka raporte për dëme apo viktima.
Seizmologu Rinto Madjiono, tha se tërmeti i sotëm nuk shkaktoi tsunami, sepse epiqendrën e kishte thellë nën deti.
XS
SM
MD
LG