Ndërlidhjet

GELSENKIRHEN


Ministri i brendshëm gjerman, Otto Schily, njoftoi sot se gjatë kampionatit botëror të futbollit, vitin e ardhshëm, nuk do të tolerohen sjelljet huligane. Ai tha se po përgatitet plani për të siguruar se kampionati do të zhvillohet pa probleme. Ai tha se ndër masat që do të merren janë nxjerrja e huliganëve nga stadiumi, izolimi i tyre në qendra parandalimi dhe moslejimi i tyre që të hyjnë në Gjermani.
XS
SM
MD
LG