Ndërlidhjet

MADRID


Autoritetet në Spanjë kanë thënë se katër bomba kanë shpërthyer sot në hapësira industriale në rajonin bask. Ministria e brendshme ka kumtuar se dy policë dhe roja të sigurisë janë plagosur lehtë, për shkak të thithjes së tymit helmues. Agjencia e lajmeve Efe raporton se është e mundshme që bombat janë vendosur nga grupi separatist, Eta. Por për këtë çështje nuk ka konfirmim zyrtar.
XS
SM
MD
LG