Ndërlidhjet

MADRID


Katër bomba kanë shpërthyer sot në hapësira industriale në rajonin bask, thane autoritetet spanjole.
Ministria e brendshme njoftoi se dy policë dhe roje të sigurisë janë lenduar lehtë.
Raportohet se është e mundshme që bombat te jenë vendosur nga grupi separatist ETA, mirëpo nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar.
XS
SM
MD
LG