Ndërlidhjet

VJENË


Austria ka festuar sot 50 vjetorin e Traktatit që proklamoi neutralitetin e vendit, me tërheqjen e trupave të Armatës së Kuqe dhe ushtrive aleate.
Presidenti Heinz Fischer i falënderoi aleatët për sakrificën në çlirimin e Austrisë dhe për kontributin në rindërtimin e saj. Ai gjithashtu i falënderoi vendet që i strehuan austriakët gjatë periudhës së nazizmit.
XS
SM
MD
LG