Ndërlidhjet

KABUL


Nga shpërthimi i një mine janë vrarë dy ushtarë të Afganistanit. Ushtria amerikane ka kumtuar se në minë kishte hasur konvoji ushtarak i Afganistanit afër vendit Qalat, 340 kilometra në jugperëndim të Kabulit. Për këtë sulm ushtria amerikane fajëson kryengritësit. Ka raporte se militantët talibanë janë aktivë përgjatë Afganistanit jugor dhe lindor.
XS
SM
MD
LG