Ndërlidhjet

LONDËR


Britania dhe Franca i bënë thirrje Qeverisë së Uzbekistanit që të lejojë organizata ndërkombëtare humanitare dhe vëzhgues të jashtëm në pjesën lindore të vendit, ku ndodhën trazirat.
Sekretari i jashtëm britanik, Jack Straw, e ka dënuar dhunën në Uzbekistan dhe e ka ftuar qeverinë që të tregohet e përmbajtur.
XS
SM
MD
LG