Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani përsëriti sot gatishmërinë për të ndërmjetësuar në procesin paqësor në Lindjen e Mesme, para vizitës së liderit palestinez Mahmoud Abass në Islamabad, më 19 maj. Kjo do të jetë vizita e parë e Abass-it që nga fitorja e tij në zgjedhjet e janarit, në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme pakistaneze, Jalil Abbas Jilani, tha se procesi paqësor do të jetë temë kryesore në takimin e tyre.
XS
SM
MD
LG