Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq e ka anuluar vizitën në Serbi, për shkak të tubimit të djeshëm të çetnikëve në Ravna Gorë, që ishte organizuar dhe mbështetur nga autoritetet serbe.
Me këtë vendim të presidentit Mesiq janë njoftuar vendet e rajonit dhe Bashkimi Evropian.
XS
SM
MD
LG