Ndërlidhjet

VARSHAVË


Shefat e shteteve dhe të qeverive të 46 vendeve anëtare të Këshillit të Evropës kanë filluar në Varshavë samitin dy ditor të unitetit evropian. Pjesëmarrësit e tubimit do të bisedojnë për riafirmimin e vlerave themelore evropiane dhe për rolin e ardhshëm të kësaj organizate politike që është më e vjetra në Evropë.
XS
SM
MD
LG