Ndërlidhjet

MOSKË


Një Gjykatë në Moskë sot e shpalli fajtor ish-drejtorin e kompanisë ruse të naftës Mihail Kodorovski, për 4 nene të akt-akuzës, e cila e ngarkon atë për mashtrim dhe mos pagim të tatimeve. Vendimi për dy nenet tjera të aktakuzës do të bëhet i ditur nesër.
Kodorovski, i cili konsiderohet njëri ndër rustë më të pasur, është arrestuar në vitin 2003, ndërsa Prokuroria kërkon që ai të dënohet me 10 vjet burgim.
XS
SM
MD
LG