Ndërlidhjet

TASHKENT


Një organizatë uzbeke e drejtave të njeriut dhe një parti jolegale opozitare, deklaruan sot se numri i të vrarëve në përleshjet e javës së kaluar ndërmjet protestuesve dhe trupave qeveriatare në Andijan, arrin në disa qindra. Ndërkohë kanë vazhduar presionet e vendeve perëndimore ndaj Qeverisë së Uzbekistanit, për t'i lejuar organizatat humanitare dhe gazetarët që të hyjnë në Andijan.
XS
SM
MD
LG