Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i jashtëm i Iranit, Kamal Kharazi, ka arritur për vizitë në Bagadad, ku pritet të takohet me udhëheqësit më të lartë të vendit. Ndër çështjet që do të bisedohen me presidentin Talabani, kryeministrin al-Jaafari dhe ministrin e jashtëm Zebari, do të jenë mosndërhyrja, bashkëpunimi dhe ekonomia.
Nga zhvillimet tjera, sot në Bagdad, persona të armatosur e kanë vrarë një zyrtar të Ministrisë së Mbrojtjes. Kurse, kryeministri al-Jaafari është zotuar mbrëmë vonë, se qeveria e tij do t'i shtypë autorët e eskalimit të dhunës në Irak, ku vetëm gjatë këtij muaji janë vrarë mbi 400 njerëz.
XS
SM
MD
LG