Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet italiane dhe ato afgane po bëjnë përpjekje që të përcaktojnë vendndodhjen e punëtores humanitare italiane, të rrëmbyer mbrëmë në Kabul.
Zyrtarët thanë se Klementina Kantoni punon për organizatën "Care International", dhe ajo është rrëmbyer nga katër persona të armatosur, pasi e kishin bllokuar makinën në të cilën ishte ajo.
XS
SM
MD
LG