Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi ka pranuar sot ftesën zyrtare të kryeministrit të Serbisë, Vojislav Koshtunica dhe i është përgjigjur asaj pozitivisht, mirëpo ka kundërshtuar propozimin e homologut të tij serb, që takimi të mbahet më 25 maj në Prizren. Kryeministri Kosumi, në letrën dërguar kryeministrit të Serbisë, ka kërkuar që Serbia ti njohë arritjet pozitive që janë bërë në Kosovë kohët e fundit.
XS
SM
MD
LG