Ndërlidhjet

UASHINGTON


Britania dhe Shtetet e Bashkuara i kanë paraqitur qëndrimet e përbashkëta para fillimit të negociatave kryesore të Iranit dhe Bashkimit Evropian lidhur me programin bërthamor të Teheranit.
Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice dhe sekretari i Jashtëm Jack Straw thanë se është rënë dakord që Shtetet e Bashkuara dhe vendet evropiane të mos kenë dallime rreth çështjes iraniane.
Rice dhe Straw thanë nëqoftëse negociatat dështojnë, çështja ndoshta mund të dalë në Këshillin e Sigurimit për sanksione të mundshme kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG