Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Estonia sot pritet zyrtarisht ta përcaktojnë vijën kufitare, duke u dhënë fund kështu negociatave dhe shtyrjeve disa vjeçare.
Nënshkrimi i marrëveshjes nga ministrat e jashtëm Sergei Lavrov dhe Urmas Paet, si dhe ratifikimi i saj nga parlamentet përkatëse, shihet si hap kyç në marrëdhëniet Rusi-BE, anëtar i të cilit prej vjet është edhe Estonia.
XS
SM
MD
LG