Ndërlidhjet

FORT HOOD/TEXAS


Një pjesëtare e policisë së ushtrisë amerikane është dënuar me 6 muaj burg, për rolin e saj në abuzimin e të burgosurve në burgun irakian Abu Ghraib.
Para shpalljes së aktgjykimit në gjykatën ushtarake, 27 vjeçarja Sabrina Herman, me lot në sy u kërkoi falje të burgosurve irakianë, duke thënë se kishte dështuar në detyrë, si dhe i kishte zhgënjyer popullin irakian dhe ushtarët amerikanë.
XS
SM
MD
LG